More

  Љутков до министерката за култура: колку буџетски средства имате на располагање за секоја дејност одделно за прифаќање на жалбите?!

  Министерке Бисера Костадиновска Стојчевска , бидејќи во сите Ваши изјави ги повикувате незадоволните корисници да ја искористат правната можност да поднесат жалби, кажете јавно колку буџетски средства имате на располагање за секоја дејност одделно за прифаќање на жалбите, ја прашува актерот Зоран Љутков министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска.

  извор: ФБ Зоран Љутков

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  6.8 ° C
  6.8 °
  6.8 °
  65 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  10 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  15 °
  Mon
  9 °
  spot_imgspot_img