More

  (ВИДЕО) Мачката која беше спасена по земјотресот во Турција не сака да го остави својот спасител

  На Твитер се шири трогателно видео од мачка во Турција која преживеала земјотрес и сега има ново омилено човечко суштество.

  Прекрасна бела мачка имала среќа да ја спаси од урнатините спасител во Турција, а откако и дал нов живот, мачката не се одвојува од него. Видеото од мачката како стои на рамото на својот спасител е вистински хит на социјалните мрежи, а илјадници луѓе се трогнати од глетката.

   

  Од видеото е јасно дека мачката го обожава својот спасител.

   

   

  index.hr

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  11.8 ° C
  11.8 °
  11.8 °
  47 %
  1kmh
  0 %
  Thu
  12 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img