More

  (ФОТО) Почина актерка која беше позната од серијата „Касандра“

  Актерката Нури Флорес почина денеска на 80-годишна возраст, јавуваат венецуелските медиуми.

  Според информациите, Нури подолг период се борела со опасна болест на која за жал денеска и подлегнала.

   

  Колегите, пријателите и членовите на семејството преку социјалните мрежи се збогуваат со Флорес, нагласувајќи дека зад себе оставила празнина која е невозможно да се пополни.

  pulsonline.rs

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  8.8 ° C
  8.8 °
  8.8 °
  76 %
  1kmh
  20 %
  Tue
  16 °
  Wed
  15 °
  Thu
  17 °
  Fri
  19 °
  Sat
  12 °
  spot_imgspot_img