More

  Македонски државјанин загина во тешка сообраќајна несреќа во Врање

  Македонски државјанин загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи на улицата „Партизански пат“ во Врање. Според неофицијални информации на српските медиуми автомобилот со регистерски таблици од Македонија излетал од патот и удрил во насипот.

  Од полицијата велат дека се уште не се познати околностите, но потврдено е дека истрагата е во тек. Еден пациент е згрижен на Итна медицинска помош, дијагностиката е во тек.

  Дел од патот е затворен, возилата се пренасочуваат на други патни правци.

  извор: Република

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  18.8 ° C
  18.8 °
  18.8 °
  24 %
  0.5kmh
  0 %
  Thu
  19 °
  Fri
  19 °
  Sat
  22 °
  Sun
  16 °
  Mon
  11 °
  spot_imgspot_img