Македонски државјанин загина во тешка сообраќајна несреќа во Врање

0
379

Македонски државјанин загина во тешка сообраќајна несреќа која се случи на улицата „Партизански пат“ во Врање. Според неофицијални информации на српските медиуми автомобилот со регистерски таблици од Македонија излетал од патот и удрил во насипот.

Од полицијата велат дека се уште не се познати околностите, но потврдено е дека истрагата е во тек. Еден пациент е згрижен на Итна медицинска помош, дијагностиката е во тек.

Дел од патот е затворен, возилата се пренасочуваат на други патни правци.

извор: Република