More

  Фотографија од Каролина Гочева искористена за лажна реклама, пејачката реагира да се санкционира појавата

  Фотографии на македонската пејачка Каролина Гочева се злоупотребени за рекламирање на козметички производи. Поради тоа Гочева се огласи на Инстаграм, каде потенцираше дека станува збор за лажна реклама и ги замоли нејзините следбеници да ја пријават кога ќе им се појави како објава на социјалните мрежи.

  – Дечки, веќе некое време кружи оваа лажна реклама. Повеќе пати се обидовме да ја пријавиме, но повторно се појавува од различни профили. Важно е да знаете дека е лажна реклама, која го користи и го злоупотребува мојот лик. Доколку не ви е тешко, ве молам да ја пријавите кога ќе ви се појави“, напиша таа во сторијата на Инстаграм.

  – „CoraLift“ – ја подмладува кожата природно. Завршија деновите на ботокс инјекции и затегнување на лицето, пишува на рекламата, на која има и фотографија на пејачката.

   

   

  skopskoeho.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img