More

  Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот од Тетово кон Попова Шапка

  Пожар избувна во производствено-деловен објект на патот од Тетово кон Попова Шапка и сè уште се гаси од тетовските пожарникари.

  Пожарот бил пријавен во 6 часот и 15 минути на бројот за итни случаи.

  Тетовските пожарникари сè уште интервенираат на гаснењето на огнот и ликвидирање на пожарот.

  – При интервенцијата има и повредени пожарникари, сè уште интервенираме, информираше командирот на тетовската пожарна Авни Амети.

   

   

  fokus.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img