Уапсен мажот кој ја допре шпанската новинарка по задница

0
212

Шпанската полиција уапси маж под сомнение дека сексуално ја нападнал новинарката Иса Баладо, односно дека ја допирал по задникот за време на директен телевизиски пренос.

Во екот на јавната дебата за сексизмот и сексуалната злоупотреба, која во Шпанија ја поттикна бакнежот на претседателот на Шпанската фудбалска асоцијација Луис Рубиалес и фудбалерката Џенифер Хермосо по финалето на Светското првенство, се случи уште еден инцидент пред камери.

Шпанската полиција уапси маж под сомнение дека сексуално ја нападнал новинарката Иса Баладо, односно ја допирал по задникот за време на директен телевизиски пренос.

 

Баладо известувала за грабеж во Мадрид во вторникот, кога маж и пришол одзади и ја допрел позади, пред да ја праша за кој ТВ канал работи.

 

Новинарката се обидела да продолжи со вклучувањето во програмата, но ја прекинал водителот Начо Абад, кој прашал дали човекот штотуку ја допрел.

 

 

 

rts.rs