More

  Уапсен мажот кој ја допре шпанската новинарка по задница

  Шпанската полиција уапси маж под сомнение дека сексуално ја нападнал новинарката Иса Баладо, односно дека ја допирал по задникот за време на директен телевизиски пренос.

  Во екот на јавната дебата за сексизмот и сексуалната злоупотреба, која во Шпанија ја поттикна бакнежот на претседателот на Шпанската фудбалска асоцијација Луис Рубиалес и фудбалерката Џенифер Хермосо по финалето на Светското првенство, се случи уште еден инцидент пред камери.

  Шпанската полиција уапси маж под сомнение дека сексуално ја нападнал новинарката Иса Баладо, односно ја допирал по задникот за време на директен телевизиски пренос.

   

  Баладо известувала за грабеж во Мадрид во вторникот, кога маж и пришол одзади и ја допрел позади, пред да ја праша за кој ТВ канал работи.

   

  Новинарката се обидела да продолжи со вклучувањето во програмата, но ја прекинал водителот Начо Абад, кој прашал дали човекот штотуку ја допрел.

   

   

   

  rts.rs

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img