More

  Хорор во пицерија во Белград: Колешка со нож го бркала нејзиниот колега, тој ја удрил во глава

  Во позната белградска пицерија, вчера околу 12 часот дошло до расправија меѓу работниците Ѓ. Ѓ. (49) и Д.Х.(46), која прераснала во тепачка.

  Конфликтот настанал околу испораката на храна. Ѓ. Ѓ. потоа го нападнала Д.Х.

  Таа од кујната извадила нож и се обидела да го прободе. Потоа ја удрил по главата и телото и со прстот ја прободел во окото.

  Таа повторно се обидела да го избоде, но тој излегол од локалот и повикал полиција.

  Беа прегледани камерите за надзор.

  Истрагата ја води Првото основно јавно обвинителство.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img