More

  Иџе трократен европски шампион

  Трократен Европски Шампион пехар за мојата Македонија🇲🇰, за мојот народ❤️2014/2015/2023
  Бидете горди,испишавме нова историја!!!
  -напиша во својата објава на ФБ Игор Иџе Стефановски.

  Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе слави нова титула европски првак во ридско брзинска конкуренција. „Летачкиот Македонец“ со нова победа на последната трка од сезоната го обезбеди новиот трофеј во своите ветрини.

  Иџе на трката во Бузет, Хрватска беше најдобар и на двете денешни возења па со севкупно време од 5:13,189 ја однесе победата пред Италијанецот Антонио Миџиоли кој заостанат 3,683 секунди.

  фото ФБ

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img