More

  Силен земјотрес ја погоди Италија

  Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Италија.

  Потресот се случи утринава во 5 часот и 10 минути во провинцијата Фиренца, јавува Република.

  Како што се наведува, стотици луѓе излегоа на улиците откако се затресе земјата.

  Училиштата беа затворени во неколку општини, додека луѓето во страв излегоа на улиците.

  По силниот земјотрес имало неколку последователни потреси, јавуваат италијанските медиуми.

   

  republika.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img