More

  Изложба на Бетмен во Велика Британија

  Настанот во Лондон го слави Денот на Бетмен на 16 септември, 100-годишнината на Ворнер Брос, а исто така и 15 години од објавувањето на прославеното продолжение на Кристофер Нолан „The Dark Knight“.

   

   

  VOA

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  28 °
  Fri
  28 °
  Sat
  29 °
  Sun
  28 °
  Mon
  27 °
  spot_imgspot_img