(ВИДЕО) Турскиот претседател играше кошарка со пратениците

0
150

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги покажа своите спортски вештини.

 

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како 69-годишниот турски претседател игра кошарка со пратениците.  Ердоган тоа го прави во спортска сала.

Натпреварот се случил пред два месеци во салата што се наоѓа во претседателскиот комплекс во Анкара. Оваа година Ердоган доби мандат од граѓаните и понатаму да ја води Турција.

 

 

faktor.mk