More

  Студент избоден во студентски дом во Белград – Го нападнал колега

  23-годишен студент од Свазиленд синоќа околу 2 часот бил избоден со нож во студентски дом во Нов Белград и со тешки повреди бил примен во Земунската болница.

  Како што пренесуваат медиумите во регионот од полициски извори, студентот од Свазиленд бил повреден по расправија и тепачка со колега (25) од Гвинеја.

  Засега не е познато што и претходело на пресметката на двајцата студенти од Африка.

  Студентот од Гвинеја кој го избол студентот од Свазиленд е уапсен, додека ранетиот млад човек со возило на брза помош е пренесен во болница во Земун – изјавил полициски извор.

  Според неофицијални информации, ранетиот студент има убодна рана на стомакот и расекотини на рацете бидејќи се обидувал да му го одземе сечилото од рацете на напаѓачот.

  извор: Pink.rs

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img