More

  Пронајдена малолетничка што се оддалечила од домот

  Во скопската населба Лисиче денеска била пронајдена 14-годишна малолетничка, која вчера се оддалечила од домот.

  Од тимот за потраги при ОКР Центар и Бит Пазар денеска во населба Лисиче во Скопје пронајдена е М.К. (14), за која од страна на нејзината мајка Д.К. на 25.09.2023 беше пријавено дека се оддалечила од домот, соопшти вечерва МВР.

  Малолетничката е предадена на родителот.

  извор:МВР

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img