7 години криминалното подземје се пресметува по скопските улици, трговските центри и кафичи, а Спасовски не презема ништо, ОСТАВКА ВЕДНАШ, велат од ВМРО ДПМНЕ

0
126

Македонија и Скопје се небезбедни со Оливер Спасовски и СДС.

Нема месец да не се случи некоја пресметка или убиство во центарот на Скопје.

Седум години криминалното подземје се пресметува по скопските улици, трговските центри и кафичи, а Спасовски не само што не презема ништо за да фати криминалците, туку и не убедува дека граѓаните се безбедни, се вели во соопштението од ВМРО ДПМНЕ.
Во продолжение истото го пренесуваме во целост:

Македонија е единствената држава каде што криминалците се штитат од власта, наместо истите да бидат санкционирани.

Оливер Спасовски и МВР не можат да обезбедат мир.

Уште колку криминални пресметки и убиства треба да се случат за Спасовски да понесе одговорност и да си ја потпише оставката?

Ако Спасовски не сака, тогаш Ковачевски веднаш да го разреши од функцијата министер за внатрешни работи.

Сред бел ден криминалците се пресметуваат, а Спасовски си тера пи-ар и се спрема за претседателски избори. Спасовски не може да го води едно министерство, а не пак цела држава.

И наместо Спасовски и МВР да бараат помош од граѓаните да го пријават лицето кое пукало во Ист Гејт, нека ги праша неговите сопартијци и коалициски партнери од ДУИ, кое е лицето, бидејќи изминатите 4 години токму тие имаат најмногу фотографии со криминалците од подземјето.

Важно е да дојде до промена на власт, за да има ресет на цел безбедносен систем.

Важно е да се обезбеди сигурност, мир и безбедност за граѓаните.

извор: ВМРО ДПМНЕ