Нашиот најдобар тенисер Калин Ивановски тренираше со Ноле: Фала брате

0
73

Нашиот најдобар тенисер Калин Ивановски тренираше со најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Ноле ја искористи паузата од турнирите за да му помогне на големиот талент.

Калин по тренингот му се заблагодари на Инстаграм со зборовите „Фала брате“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kalin Ivanovski (@kalin_ivanovskii)