Метју Пери потрошил 9 милиони долари дс се излечи од зависноста од дроги и лекови

0
85

Актерот Метју Пери кој утрово беше пронајден мртов во неговиот дом во Лос Анџелес, наводно починал од срцев удар. Целиот свет е шокиран од оваа вест, а околностите околу смртта на саканиот Чендлер од серијата „Пријатели“ се уште не се јасни.

Имаше само 54 години, а со толку необична животна приказна. Во текот на својата повеќедецениска кариера го поврзуваа само со четири жени, а по страшната несреќа стана „зависен“ од лекови, па од дрога и алкохол.

 

 

Fokus.mk