More

  Елена по читири месеци во кома, почна да се буди

  Убави вести доаѓаат од Истанбул, Турција. Елена Маџова(24) од Свети Николе почнала да се буди од кома.

  Радосната вест за ММС ја потврди нејзиниот татко, Ристе Маџов, кој постојано е во контакт со неговата сопруга, која ја се грижи за Елена.

  -Сопругата ми се јави и ми кажа дека почнала полека да се буди. Минатата среда Елена е пренесена во Турција и во четвртокот веднаш и е направена операцијата. Лекарите ни рекоа дека за неколку дена таа ќе почне да се буди. И така и се случува, вели Маџов за ММС.

  Елена лекувањето го продолжува во Турција, откако хуманите граѓани од нејзиниот град организираа низа акции, а беа отворени и телефонски броеви за донации и жиро сметка.

  Ристе вели дека по операцијата словенечките лекари ја отпуштиле од болница. Но, борбата на родителите продолжила и откако добиле ветување од болница во Турција дека ќе ја оперираат и дека се ќе биде во ред Елена.

   

   

   

  infomax.mk

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img