More

  Момче во Сјеница загина додека го снимаше својот пријател како вози со голема брзина

  Во тешка сообраќајна несреќа синоќа на улицата Новопазарска во Сјеница, загина Емир Р., а К.Б. бил тешко повреден.

  Имено, Емир Р. излегол од автомобилот за да го сними својот пријател К.Б., кој сакал со голема брзина да помине покрај Емир, за да направи видео за социјалните мрежи.

  К.Б со голема брзина изгубил контрола над возилото, удрил во Емир кој набрзо по несреќата ја загубил битката за живот. Автомобилот се превртел на покривот и завршил на околу 100 метри од патот, пишува Санџак Данас.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img