More

  На 63 години почина големиот актер Жарко Лаушевиќ

  Големиот актер, Жарко Лаушевиќ почина после долга болест. Имаше 63 години.

  Роден е на 19 јануари 1960 година на Цетиње.

  Голема слава стекна во 80 години на минатиот век со улоги со кои ја одбележа српската кинематографија, како во „Сивиот дом“, улогата на кнез Милош во „Бој на Косово“ и многу други.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img