More

  Времето денеска облачно и студено со засилен ветер, на делови се очекува и снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен, повремено силен ветер, над 80 километри на час од северозападен правец. На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

  Минималната температура е во интервал од еден до седум, а максималната ќе достигне од три до 12 степени Целзиусови.

  Во Скопје променливо облачно со засилен, повремено силен ветер од северен правец. Минималната температура се спушти до пет, а максималната ќе достигне до девет степени Целзиусови.

  Утре ќе се задржи студено време со умерен до засилен северен ветер. Во наредните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img