More

  На почетокот од декември цела Македонија и регионот под голема снежна покривка, најавува Попоски

  На самиот почеток од декември цела Македонија и регион под голема снежна покривка, во градовите од 20 до 80 сантиметри снег, на Скијачките центри над 100 сантиметри снег, забавата почнува од петок (24.11.2023). НАПОМЕНА: За да не настане недоразбирање меѓу граѓаните дека сме најавиле а не се остварило, промени во нумеричките модели и понатаму се можни – Состојбата будна ја следиме!

  -пишува во својата објава метеопрогнозерот Славчо Попоски.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  overcast clouds
  2.8 ° C
  2.8 °
  2.8 °
  87 %
  1kmh
  100 %
  Thu
  9 °
  Fri
  13 °
  Sat
  15 °
  Sun
  10 °
  Mon
  6 °
  spot_imgspot_img