(ВИДЕО) Пронашол смртоносна кобра завиткана во неговата кацига

0
115

За многу луѓе змиите се најстрашните влекачи на светот, но мора да се признае дека поседуваат уникатни и неверојатни способности, како на пример да се маскираат или да ги збунат своите непријатели.

Неодамна, еден маж објави видео на Инстаграм, на кое покажува каде пронашол смртоносна кобра. Ако страдате од офидиофобија, слободно прескокнете го остатокот од приказната.

Момчето се доближило до кацигата на моторот, која била на асфалтот, и внатре пронашол јагула која не сакала да ја снимаат.

Отпрвин е тешко да се забележи кобрата, бидејќи нејзините шари се совпаѓаат со капакот на кацигата. Деталите за приказната не се познати, а видеото за краток период е прегледано повеќе од 4,2 милиони пати, пренесува NDTV.

Колку и да изгледа приказната неверојатна, тоа не е прв пат да се случи.

Имено, луѓето нашле змии на најнеобичните места, а ние само ќе ве потсетиме на еден неодамнешен случај од Индија.

Неименуваниот маж сакал да ја напушти куќата кога забележал нешто необично во неговиот чевел. Потоа видел змија и веднаш повикал помош.

Жена по име Арти, експерт за рептили, пристигнала на лице место и го објавила видеото на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dev Shrestha (@d_shrestha10)

telegraf.rs