Исчезна 17-годишна девојка во Белград – мајката се сомнева дека е киднапирана

0
115

Исчезна 17 годишната Сара Петровиќ од Белград. Трагот и се губи денеска околу 13 часот. Последен пат е видена во близина на ресторанот „Франш“, јавуваат српските медиуми.

Според информациите, таа се качила во автобус на автобуската станица кај Зелени венц.

Само кажа дека заспала во автобусот и оттогаш и се губи секаква трага. На нејзиниот телефон се јавува непознато машко лице. Не знаеме дали се работи за киднапирање или за кражба – се наведува во пост на Инстаграм.

Сара е висока 165 см, има кафена коса и очи, а има тенка градба. Беше облечена во црно и носеше црн ранец, пишува во објавата.