Торнадо ја погоди Америка: Неколку мртви, меѓу нив и дете

0
116

Шест лица загинаа, а 23 се повредени во торнадо што ја погоди американската сојузна држава Тенеси, соопштија локалните власти.

Меѓу жртвите има и дете кое загина кога торнадото го погоди округот Монтгомери, северно од Нешвил, пренесува АП.

Повеќе од 80.000 луѓе во Тенеси останаа без струја во саботата вечерта, а многу домови и згради беа оштетени, јави Танјуг.

 

 

telegraf.rs