Двајца мигранти се повредени со нож во тепачка пред Прифатниот центар за мигранти близу македонската граница

0
80

Двајца мигранти се повредени со нож во тепачка пред Прифатниот центар за мигранти во Прешево, соопштија за Танјуг од Основното јавно обвинителство Врање.

Пред портите на прифатниот центар за мигранти во Прешево во саботата најпрвин имало вербална дискусија, а потоа К.М. (34) извадил нож од Египет и неколку пати ги избодел А.Н.(23) и М.Н. (24), двајцата од Сирија,

Осомничениот побегнал и по него е започната потера.

извор: Република