(ФОТО) Нов снег на Попова Шапка

0
70

Синоќешните обилни врнежи од дожд допринесоа за новиврнежи од снег на повисоките планини. Па така утрово на Попова Шапка е забележан нов снег и нова снежна идила.

 

фото ФБ Славчо Попоски