Нападнат полициски конвој во Франција – има загинати и повредени

0
58

Најмалку две лица загинаа, а тројца се повредени во напад на полициски конвој кој превезувал затвореник во Франција.

Нападот се случил околу 11.00 часот во близина на наплатната рампа, а напаѓачите избегале со затвореникот кој бил во конвојот.

 

извор: Република