Ова е убиениот пејач синоќа во пукањето на Пластичарска

0
128

Пејачот Амар Исмани е загинатиот 29-годишник во пукањето кое синоќа пред полноќ се случи на Пластичарска.

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

Амар Исмани беше пејач со многу популарни видеа, поставени на видео-платформата јутуб.

 

извор: Република