Жена го убила сопругот и неговиот татко, двојно убиство вечерва во Кратово

0
67

Двојно убиство се случи вечерва во Кратово, дознава 24инфо.мк.

Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила својот сопруг, а потоа и својот свекор, таткото на нејзиниот сопруг.

Како што дознаваме, причина за двојното убиство била семејна кавга.

Жената е приведена во полициска станица а наскоро очекуваме повеќе информации од МВР.

 

24info.mk