Прерано почина македонската пејачка Тања, сопругот се прости со трогателни зборови

0
105

Почина македонската фолк-пејачка Тања Маџунков (33). Познатата интерпретаторка од Кавадарци ја загуби битката со тешката болест со која се бореше изминатиот период, објави Фокус.

Тажната вест ја потврди нејзиниот сопруг, музичарот Мики Тралала, со трогателна посвета на социјалните мрежи.

Почивај во мир, принцезо моја, пеј им сега на ангелите, напиша тој.

Музичко-брачната двојка со децении настапуваше заедно, а беше позната и по својата хуманост.

Тања и Мики последните три години настапуваа без хонорар на забави на матуранти од социјално загрозени семејства во нивното Кавадарци. „Поделената радост е зголемена радост“, велеа тие.