Во скопската ЗОО се роди еленче-лопатар

0
28

Во скопската Зоолошка градина има принова од видот елен лопатар.

Информацијата попладнево ја споделија од Зоолошката на нивната страница на „Фејсбук“.

„Малечкото веќе напредува супер и е милениче на целата група елени кои се грижат за него“, пишува во објавата.