Исчезна 16-годишно девојче од Скопје

0
33

Вчера во 13.15 часот во Полициската станица Бит Пазар, С.К.(38) од Скопје пријавила дека од домот се оддалечила Ј.А.(16), која ѝ била доделена на згрижување, а која во повеќе наврати се оддалечувала и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.