More

  Малолетник од Србија убиен во Трст

  Уапсен e 21-годишен осомничен за убиство на тинејџер со српско потекло.

  Се сомневаат дека го задавил во близина на железничката станица во Трст, а дека мотивот е девојката во која двајцата биле вљубени.

  Телото на Р.Т. било пронајдено на 8 јануари во подрум на една зграда, јавува РТС.

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  scattered clouds
  -1.2 ° C
  -1.2 °
  -1.2 °
  59 %
  1.5kmh
  40 %
  Wed
  1 °
  Thu
  2 °
  Fri
  5 °
  Sat
  6 °
  Sun
  7 °
  spot_imgspot_img