(Видео) Снимен моментот кога проектил удира во станбена зграда во Киев

0
617

Станбена зграда во близина на аеродром во Киев била погодена од проектил или ракета рано утрово, а сликите од местото на настанот покажуваат голем удар на горните катови на солитерот, објавија светските медиуми.

Надворешните ѕидови на неколку катови се целосно разнесени, внатрешноста е поцрнета, а шут виси од голема височина.

Украинските власти објавија снимка на која, меѓу другото, се гледа моментот на ударот на проектилот.

 

извор/фото: агенции