More

  (Видео) Снимен моментот кога проектил удира во станбена зграда во Киев

  Станбена зграда во близина на аеродром во Киев била погодена од проектил или ракета рано утрово, а сликите од местото на настанот покажуваат голем удар на горните катови на солитерот, објавија светските медиуми.

  Надворешните ѕидови на неколку катови се целосно разнесени, внатрешноста е поцрнета, а шут виси од голема височина.

  Украинските власти објавија снимка на која, меѓу другото, се гледа моментот на ударот на проектилот.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img