Скопјанец уапсен поради лажна пријава дека ќе постави бомба во Царинска управа

0
465

Утрово во 00,45 часот во врска со претходно лажна пријава дека наводно ќе постави бомба во Царинска управа, од слобода е лишен 52 годишен скопјенец, со кој во Полициска станица Драчево е извршен службен разговор.

Имено, веднаш по добиената пријава (закана), полициски службеници преземаа оперативни дејствија и утврдија дека се работи за лажно пријавен настан.