More

  Скопјанец уапсен поради лажна пријава дека ќе постави бомба во Царинска управа

  Утрово во 00,45 часот во врска со претходно лажна пријава дека наводно ќе постави бомба во Царинска управа, од слобода е лишен 52 годишен скопјенец, со кој во Полициска станица Драчево е извршен службен разговор.

  Имено, веднаш по добиената пријава (закана), полициски службеници преземаа оперативни дејствија и утврдија дека се работи за лажно пријавен настан.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  3.6kmh
  0 %
  Wed
  28 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img