More

  Граѓаните прават залихи од основните намирници, маркетите се празнат!

  Деновиве се повеќе сме сведоци дека маркетите наликуваат како пред две години кога започна пандемијата со КОВИД 19, кога се купуваа основните прехрамбени намирници.

  Овојпат е најавата за ново поскапување од први март. Ако досега Владата ги замрзна цените на брашното, маслото, јајцара, оризот и останатите примарни прехрамбени суровини, на удар од први март ќе биде лебот, а потоа останатите производи.

  Од вторник,  кога ќе ги вкалкулираат реалните цени кои беа замрзнати- додека глобално и тие на суровините и на енергенсите растеа- ќе има поскапувања на храната.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  14.8 ° C
  14.8 °
  14.8 °
  88 %
  1kmh
  0 %
  Sat
  37 °
  Sun
  33 °
  Mon
  21 °
  Tue
  29 °
  Wed
  28 °
  spot_imgspot_img