Преговорите меѓу Украина и Русија ќе се одржат во понеделник, изјави украинскиот претставник

0
235

Заменик-министерот за внатрешни работи на Украина Евгениј Јенин изјави дека разговорите меѓу руската и украинската делегација ќе се одржат во понеделник наутро по локално време.

Кабинетот на претседателот Володимир Зеленски соопшти дека белорускиот претседател Александар Лукашенко му се јавил на украинскиот претседател денеска.

Заменик-министерот за внатрешни работи на Украина Евгениј Јенин изјави дека разговорите меѓу руската и украинската делегација ќе се одржат во понеделник наутро по локално време.

Кабинетот на претседателот Володимир Зеленски соопшти дека белорускиот претседател Александар Лукашенко му се јавил на украинскиот претседател денеска.

 

TV 21