More

  Преговорите меѓу Украина и Русија ќе се одржат во понеделник, изјави украинскиот претставник

  Заменик-министерот за внатрешни работи на Украина Евгениј Јенин изјави дека разговорите меѓу руската и украинската делегација ќе се одржат во понеделник наутро по локално време.

  Кабинетот на претседателот Володимир Зеленски соопшти дека белорускиот претседател Александар Лукашенко му се јавил на украинскиот претседател денеска.

  Заменик-министерот за внатрешни работи на Украина Евгениј Јенин изјави дека разговорите меѓу руската и украинската делегација ќе се одржат во понеделник наутро по локално време.

  Кабинетот на претседателот Володимир Зеленски соопшти дека белорускиот претседател Александар Лукашенко му се јавил на украинскиот претседател денеска.

   

  TV 21

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img