More

  (ФОТО) Израел веќе испорача хуманитарна помош во Украина

  Државата Израел без празни зборови и со конкретни дела веќе испорача помош за населението на Украина. Поранешниот амбасадор на Израел Дан Ориан е дел од тимот кој оваа држава го испрати на словачко – украинската граница да достави неопходни средства и намирници за да се помогне на бегалците и населението погодени од воениот судир.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  20.8 ° C
  20.8 °
  20.8 °
  73 %
  0kmh
  0 %
  Sat
  36 °
  Sun
  32 °
  Mon
  24 °
  Tue
  29 °
  Wed
  19 °
  spot_imgspot_img