More

  (ФОТО) Колони возила чекаат пред бензиските пумпи во Штип

  Во текот на денешниот ден почнаа да се шират неофицијални и се уште непотврдени информации дека цените на нафтените деривати од вторник ќе поскапат за дури 10 денари. Граѓаните панично започнаа да се упатуваат кон бензинските пумпи да стават горива по моменталната цена. Од Штип ни пристигнуваат фотографии од моменталната глетка пред бензинските пумпи каде што има колона од возила кои чекаат ред за ставање на гориво, објави Курир.мк.

  извор: Курир.мк.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img