More

  Евакуиран персоналот од амбасадата на Србија во Киев

  Од српското министерство за надворешни работи соопштија дека Украина ја напуштиле тројца дипломати и еден службеник во амбасадата и тие безбедно се евакуирани.

  Од безбедносни причини, српската амбасада во Украина е привремено затворена, а персоналот, до стекнување услови за враќане, своите обврски ќе ги изведува од Белград.

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  17.8 ° C
  17.8 °
  17.8 °
  82 %
  0.5kmh
  75 %
  Tue
  28 °
  Wed
  28 °
  Thu
  27 °
  Fri
  28 °
  Sat
  19 °
  spot_imgspot_img