(ФОТО) Камион кој превезувал брашно, влетал во кабината за наплата на новата патарина пред Штип

0
389

Утрово на автопатот  Миладиновци – Штип камион кој превезувал брашно влетал во кабината за наплата на новата патарина пред Штип, објави Сител. 

За сега нема информации за повредени во сообраќајката како и за состојбата на возачот на камионот.

Повеќе информации подоцна.

извор: Сител.