More

  Северна Кореја тестираше нов проектил утрово

  Северна Кореја тестираше уште една ракета, соопштија рано утринава јапонската Влада во Токио и јужнокорејската војска во Сеул.

  ДПА јавува дека проектилот најверојатно повторно е балистичка ракета.

  Јужнокорејската војска соопшти дека Северна Кореја истрелала неидентификуван проектил кон Источното Море, пренесе агенцијата Јонхап од Сеул.

  Началникот на здружениот Генералштаб на Јужна Кореја преку СМС порака до медиумите јави за лансирањето,  деветта демонстрација на сила на Северна Кореја годинава

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  28 %
  4.6kmh
  0 %
  Wed
  25 °
  Thu
  28 °
  Fri
  29 °
  Sat
  29 °
  Sun
  29 °
  spot_imgspot_img