More

  Од Дунав извлечено тело во фаза на распаѓање

  Тело во фаза на распаѓање на непознато лице во петокот е извлечено од Дунав кај Костолац. Се проверува дали се работи за Матеј Периш, сплиќанецот кој исчезна во Белград ноќта меѓу 30 и 31 декември минатата година.

  Извор од истрагата наведува дека во овој момент се претпоставува дека не се работи за исчезнатиот Периш, но дека оваа можност дефинитивно се проверува. Телото било во фаза на распаѓање. Имено, клучниот детал што ја побива тезата дека се работи за Матеј е дека телото е пронајдено во напредна фаза на распаѓање, што значи дека е во вода најмалку шест месеци. Исто така, патиката пронајдена на телото не соодветствува со описот на оние патики кои Матеј ги носел ноќта на исчезнувањето, што го потврди и Ненад Периш.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  28.8 ° C
  28.8 °
  28.8 °
  42 %
  2.1kmh
  20 %
  Thu
  26 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img