More

  Сообраќајна несреќа кај автокампот „Отешево“

  Три жени се повредени во сообраќајна незгода што се случи вчера во близина на автокампот „Отешево“.

  Сообраќајната несреќа се случила помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(38) од Ресен и патничко моторно возило „опел зафира“ со ресенски регистарски ознаки, управувано од Ц.Ј.(50) од с.Стење.

  Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Т.Ц. (43) од с. Стење, сопатничка во возилото „опел зафира“ а со телесни повреди се здобиле М.Т. (61) и М.Ј. (47) од с. Евла, сопатнички во возилото „опел астра“, на кои им е укажана лекарска помош.

  Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Ресен.

   

  извор/фото: агенции

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  few clouds
  30.8 ° C
  30.8 °
  30.8 °
  35 %
  1kmh
  20 %
  Thu
  29 °
  Fri
  35 °
  Sat
  36 °
  Sun
  26 °
  Mon
  20 °
  spot_imgspot_img