(ФОТО) Запален автомобилот на Петре Шилегов

0
287

Автомобилот марка „ауди“ во сопственост на поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов синоќа бил опожарен.

Последен пат автомобилот бил возен ножеска од сопругата на Шилегов, а бил регистриран на едукативен центар Џуниор.

Во пожарот зафатени биле уште три возила на улиц.”Петре Пирузе” во Скопје. Станува збор возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53), соопштија официјално од МВР.

фото: Press24.mk