More

  (ФОТО) Запален автомобилот на Петре Шилегов

  Автомобилот марка „ауди“ во сопственост на поранешниот скопски градоначалник Петре Шилегов синоќа бил опожарен.

  Последен пат автомобилот бил возен ножеска од сопругата на Шилегов, а бил регистриран на едукативен центар Џуниор.

  Во пожарот зафатени биле уште три возила на улиц.”Петре Пирузе” во Скопје. Станува збор возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53), соопштија официјално од МВР.

  фото: Press24.mk

  spot_img
  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  24.8 ° C
  24.8 °
  24.8 °
  57 %
  1.5kmh
  0 %
  Fri
  24 °
  Sat
  36 °
  Sun
  30 °
  Mon
  22 °
  Tue
  29 °
  spot_imgspot_img