More

  Денес нови 292 случаи на Ковид 19, 7 починати лица

  Денеска се регистрирани се 292 нови случаи на Ковид -19, направени се 2.410 тестови, има 303 оздравени пациенти, но и седуммина починати, соопштија од Министерството за здравство.

  Најмногу новозаразени има во Скопје – 140, Битола – 21, Куманово – 18, Велес – 16, Прилеп – 14, Тетово – 13, Кавдарци – 12, Гостивар, Охрид, Штип, Струмица, Кичево, Кочани, Гевгелија и Крива Паланка – по 5, Виница – 4, Струга и Демир Хисар – по 2 и Неготино, Свети Николе, Радовиш, Дебар, Берово, Валандово, Богданци, Кратово, Крушево и Демир Капија– по 1.

  Од вкупниот број позитивни (292), регистрирани се 45 реинфекции.

   

  МЗ

  spot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  broken clouds
  -0.2 ° C
  -0.2 °
  -0.2 °
  86 %
  0.5kmh
  75 %
  Thu
  11 °
  Fri
  8 °
  Sat
  8 °
  Sun
  6 °
  Mon
  1 °
  spot_imgspot_img