More

  Медиумите денеска прв пат не добија покана за одбележувањето на Денот на пожарникарите – Арсовска 20 – мај го славеше сама со пожарникарите

  Медиумите денеска прв пат во историјата на независна Македонија не добија покана за одбележувањето на Денот на пожарникарите – 20 мај, во скопската Противпожарна бригада. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска не испрати покана до медиумите да присуствуваат на прославата и одбележувањето на денот, што досега не се случило од ниту еден градоначалник било да е од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, ЛДП или независен кандидат односно ниту од Ристо Пенов, Трифун Костовски, Коце Трајановски или Петре Шилегов, објави САКАМДАКАЖАМ.

  Арсовска постојано ги избегнува медиумите за да не ѝ се поставуваат прашања. Не свикува прес-конференции, не одржува брифинзи со новинари, не одговара на новинари ниту на телефонски повици, смс и вибер пораки. Одговори ретко се добиваати од нејзниот кабинет. За секоја критика, или прашање што не ѝ се допаѓа одговара дека „ја напаѓаат“, а со медиумите комуницира исклучиво преку соопштенија и специјални емисии.

  Текстот во целост на: САКАМДАКАЖАМ.

  Фото: Град Скопје

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img