More

  (ФОТО) Бзо стана миленик на публиката и собра многубојни фанови

  Рабија Сојтурк, која го толкува ликот на Дефне во ТВ серијата Се викам Мелек, ја сподели оваа фотографија на својот Инстаграм профил.

  Рабија Сојтурк, новото лице на екраните, е родена на 11 март 1996 година во Истанбул.

  Се школувала на Здравствениот факултет и успешно го завршила отсекот за медицински сестри.

  Се свртелa  кон својот интерес за глума и студирал театар и глума во Културниот центар Садри Алишик.

  Шанса да учествуваат во истата екипа имаа и убавата актерка Халук Билгинер, Кансу Дере, Хусеин Авни Дањал, Шебнем Бозоклу, Неџип Мемили и Метин Акдулгер, која го заврши првиот чекор од својата актерска кариера со ТВ серијата Личност.

  Успеа да добие база на фанови со ликот на Süveyda, на која и даде живот во серијата.

  Потоа пред публиката се појави со серијата Се викам Мелек која се емитуваше на ТРТ 1, а тука го толкуваше ликот на Дефне.

  Таа, има висина од 1,66 и тежина од 52.

   

  tv100.com

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  27.8 ° C
  27.8 °
  27.8 °
  47 %
  0kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img