More

  Тројца повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Штип – Скопје

  На 03.08.2022 околу 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Штип – Скопје, во близина на наплатна станица „Преод“, патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Ј.(39) од с.Огњанци, скопско, излетало од коловозот.

  -Во несреќата сопатникот А.Т.(63) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди, а возачот Г.Ј. и сопатникот Г.П.(52) од с.Петровец, скопско, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

  Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

  извор: МВР

  spot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  Последни Вести

  spot_imgspot_img

  Слични Вести

  Skopje
  clear sky
  34.8 ° C
  34.8 °
  34.8 °
  28 %
  1kmh
  0 %
  Fri
  40 °
  Sat
  33 °
  Sun
  31 °
  Mon
  30 °
  Tue
  28 °
  spot_imgspot_img